Důležité informace

haus04Kapitánská licence - Hausboty je možné téměř všude pronajmout bez kapitánské licence (ta je potřeba jen v okolí Berlína, Saarbruckenu a Apachu).

Řízení hausbótu je velmi jednoduché. Bez problémů to zvládá i ten, kdo nikdy žádnou loď předtím nekormidloval. Po krátké instruktáži na místě se naučíte bez problémů ovládat loď včetně plavby zdymadly nebo manévrování kanály.

V palubní knížce (boardbook), kterou Vám dají na základně spolu s ostatními doklady k lodi, je přesný popis různých druhů zdymadel. Při instruktáži Vám vysvětlí, jak daná zdymadla fungují, kdy jsou otevřena a nechte si i přiblížit zvláštnosti trasy a jestli je zvykem dávat spropitné.

Plavba na hausbótu je ideální dovolená, ve které se kloubí romantická plavba s poznáváním krásné přírody, památek, projížďkami na kole i rybolovem. Nejste ničím vázáni, můžete zastavit kdy chcete a přistát jak v přístavišti tak kdekoliv ve volné přírodě – pouze pokud tam není přistávání nebo kotvení zakázáno.

haus05V mapách vodních toků jsou zakresleny možné zastávky, památky i pozoruhodnosti v okolí trasy.

Pro plánování je důležité si uvědomit, že rychlost lodě je 6-10 km/hod, po proudu o trochu více. Když máte v plánu i procházky a prohlídky okolí a při započítání zdržení způsobené zdymadly, je třeba počítat, že urazíte v průměru 20-30 km denně.

haus06V ceně charteru je pronájem plně vybavené lodě včetně lůžkovin, nádobí a příbory, plynové lahve, pojištění lodi a pojištění proti ztrátě, servis při nehodě po dobu plavby během otevíracích hodin a instruktáž k řízení a obsluze lodi.

V ceně není obsažena spotřeba nafty (paušál za motorovou hodinu, což je spotřeba nafty, plynu, mazacího oleje a opotřebení motoru, průměr bývá asi 5 motohodin denně. Dále není započítána doprava na místo, strava, říční mapa nebo doplňkové volitelné služby.

Všechny lodě jsou pojištěné včetně vybavení, mají tedy „povinné ručení a havarijní pojištění“. Toto pojištění se nevztahuje na zavazadla a osobní věci zákazníka a posádky. Zákazník ručí za škody způsobené na lodi a jejím vybavení do výše kauce. Za loď je vždy zodpovědný kapitán.

 

LAST YEAR: New Orleans was competitive in most games thanks to league-leading offense run by QB Drew Brees, but posted Kenny Vaccaro Jerseys third consecutive 7-9 record because porous defense and some game-turning special teams blunders. Lack of depth on defense was exposed by injuries to CBs P.J. Williams and Delvin Breaux; club's top 2016 draft choice, DT Sheldon Rankins; top LB Dannell Ellerbe; and speedy edge pass rusher Hau'oli Kikaha. Saints struggled to pressure opposing QBs, and by extension, maintain coverage on receivers. Offensively, Saints have been elite since pairing of coach Sean Payton and Brees in 2006. No sign of decline yet, even with Brees 38 years old. WR Michael Thomas' quick adjustment to pro game and ability to make difficult catches were evident.IMPORTANT ADDITIONS: RB Adrian Peterson, rookie CB Marshon Lattimore, LB A.J. Klein, Willie Snead Jerseys RG Larry Warford, rookie LT Ryan Ramczyk, rookie S Marcus Williams, rookie RB Alvin Kamara, LB Manti Te'o, receivers coach Curtis Johnson, linebackers coach Mike Nolan, special teams coach Brad Banta.IMPORTANT LOSSES: WR Brandin Cooks, DT Nick Fairley, RG Jahri Evans, S Jairus Byrd, RB Tim Hightower, LS Justin Drescher, receivers coach John Morton.CAMP NEEDS: Largely because of injuries, Saints want to see young players emerge at defensive tackle and offensive tackle. Saints re-signed Fairley during offseason, only to have him go on non-football injury reserve list because of career-threatening heart condition. Starting LT Terron Armstead recently needed shoulder surgery expected to sideline him at least until November. Second-year pro David Onyemata could see elevated role at DT alongside Rankins. Ramczyk could be pressed into crucial starting role as rookie. Also key will be development of Lattimore and Williams in secondary. Saints also will Michael Thomas Jerseys have new long snapper and will be developing center Mark Ingram Jerseys in event starter Max Unger can't return from foot surgery by regular season opener.EXPECTATIONS: Tough NFC South including defending NFC champ Atlanta means Saints could struggle and miss fourth straight playoffs, which also would raise questions about Payton's future. Brees has just this season left under contract, so twilight of record-setting career could hinge on Saints' success or failure as well. To Drew Brees Jerseys win, Saints will need handful of players within first three pro seasons to develop and improve quickly.