Francie (Canal du Midi, údolí Loiry, Alsasko, Lotrinsko, Ardeny, Burgundsko aj.)

haus10

Francie je zemí, kde se nachází nejvíce vodních cest v Evropě. Téměř všechny velké řeky jsou zde propojeny kanály.

Canal du Midi
Patří k nejoblíbenějším destinacím milovníků hausbótů. Toto unikátní vodní dílo o délce 240 km vedoucí mezi Sete a Toulouse spojuje Atlantský oceán se Středozemním mořem. Proto se mu také říkalo Kanál dvou moří „Canal des Deux Mers“. Canal du Midi byl v roce 1996 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.
Ideální pro milovníky historie, kdy můžete v průběhu plavby navštívit četné kláštery a zámky, malebná města jako Carcassonne, Narbonne, Bordeaux aj . To vše ve spojení s překrásnou krajinou a nesčetnými gurmánskými lákadly vytváří ideální možnost pro strávení romantické a nezapomenutelné dovolené.
Za povšimnutí stojí historické vesnice Trebes, Puicheric, románské kostely Baraigne a Cazalrenoux, opatství St Papoul, starobylé město Narbonne, Béziers vyhlášené katedrálou, Saintes Maries de la Mer se svým opatstvím Saint Gilles.

Anjou, údolí Loiry
Anjou je historický a kulturní francouzský region. Tato oblast Je vždy spojována s vinařstvím (Chateauneuf). Řeky Mayenne, Sarthe a Oudon Vám se svými 300 km nabízí příjemnou možnost objevit tuto historicky bohatou oblast a poznat blíže lesnatou a kopcovitou krajinu . Mayenne je jednou z nejkrásnějších řek Francie. Divočejší na severu mezi městy Mayenne a Laval. Na jihu již klidná, při plavbě stojí za návštěvu malebné vesničky Chenillé-Changé, Le Lion-D ´Angers , město Laval, jehož hrad se majestátně tyčí nad Mayenne; hl. město Angers, město krále Reného, u něhož naleznete soutok řek Sarthe a Mayenne. Angers je známé svým chateau du Roi René ze XIII. století a katedrálou Saint-Maurice. Nevynechte ani opatství Solesmes a Malicome-sur-Sarthe známé pro svou keramiku. Město Le Mans s katedrálou Saint-Julien a palais des comtes du Maine je známé rovněž díky automobilovým závodům a řadou festivalů.

Bretagnehaus07
Přes Canal de Nante a Brest, řeku Erdre nebo Vilaine se dostanete do srdce této krásné, mýty opředené oblasti. Okouzlí Vás tradiční architektura domů s břidlicovými střechami, keltská kultura a atmosféra i množství hradů a zámků. Břehy řeky Erdre vám nabídnou návštěvu úchvatného hradu v Nantes, nevynechte ani „Malé Benátky“ v Bretani, Redon, nebo staré město v Dinanu s jeho výjimečným výhledem na útesy. Místní hospůdky lákají k ochutnání místních specialit. Při některé ze zastávek určitě ochutnejte místní palačinky a cidre, ochutnejte rybí speciality s omáčkou beurre blanc nebo bretaňské ústřice

Jihozápad
Canal latéral a la Garonne, Lot, Baise, Tarn, tato oblast nabízí 300 km vodních cest na 3 řekách (Baise, bas Lot a Tarn) a 2 kanálech. Vedle rozmanité krajiny a bohatého kulturního dědictví tato oblast nabízí i vynikající kuchyni (lanýže, husí játra aj.) a jedinečné víno Bordeaux. Za návštěvu stojí město Agen s impozantním mostem, muzeem výtvarného umění a ochutnávkou věhlasných švestek; Montauban a Moissac s opatstvím z XI. století, ale i sklárna ve Vianne nebo návštěva města Condom s ochutnávkou Armagnacu. Nezapomenutelným zážitkem je plavba přes římský akvadukt.

Ardeny a Alsasko-Lotrinsko
Zatímco kanál řeky Meuse vás povede krajem krásných ovocných sadů přes malebnou krajinu až k Verdunu, Canal des Houilleres a Sarre zalesněnou přírodou, kde jsou rozesety malé vesničkami s lákavými restauracemi. Přes Canal de fla Marne au Rhin budete projíždě přes Saverne s vévodským palácem až do Štrasburku, který stojí za důkladnou procházku pro své kulturní památky (katerdrála Notre Dame). V opevněním městě Toul je překrásný výhled na zákruty řeky Moselle a budete již vstupovat do Lotrinska. Jeho krajina je stejně krásná jako města z nichž Vás okouzlí hlavně architektura města Nancy zejména náměstím Stanislas, které je zapsané na seznam UNESCO.

Burgundsko
Kraj vyhlášený svou gastronomií a vínem se často označoval jako srdce Francie. Tato oblast je pověstná svými barevnými střechami, vínem a výtečnou kuchyní (burgundské hovězí, hořčice z Dijonu aj). Kraj s bohatým kulturním dědictvím a množstvím historických památek – románských kostelů, středověkých klášterů, hradů, muzeí. Burgundské vinice jsou považovány za jedny z nejlepších na světě. Vinná stezka, která jimi prochází má 5 variant, stačí si vybrat a vyrazil na exkurzi do některého z vinohradů.

  • Saone

Řeka Seille, Saone, Canal du Centre, Canal des Vosges… tato síť toků a kanálů je velmi oblíbená všemi,kdo mají rádi gastronimii a dobré víno. Idylická řeka Seille vás zavede až do Louhansu. Arkády a fasády z 15. a 16. Století jsou zde vyhlášené. Zámky můžete navštívit v Scey-sur-Saone a Ray-sur-Saone. Důležitými a historicky velmi cennými městy jsou v této oblasti samozřejmě Dijon, Besancon, Macon a hlavně Lyon se svým starým městem s renesančními fasádami, pasážemi a známou restaurací „Bouchon“.

  • Nivernais, Loire

Canal de Bourgonge, du Nivernais Yonne a Seine
Canal de Bourgogne spojuje řeky Yonne a Saone a Canal du Nivernais řelu Loiru a Seinu.
Přijdou si tu na své milovníci historie, zámků, chrámů a klášterů jako La Charité-sur-Loire, Fontenay, Vézelay, Paray-le –Monial. Překrásné Beaune, Joigny, Macon, Nevers, Auxonne. Okolí města Auxerre a Chablis je zase proslulé svými vinicemi, Apremont-sur Allier zámeckým parkem….. Úchvatných míst je tu opravdu hodně, proto se o kanálu Nivernais častu mluví jako o nejkrásnějším francouzském kanálu. Býval důležitou dopravní cestou, postavenou hlavně na přepravu dříví do Paříže. Později ale přestal vyhovovat nákladním lodím a stalo se z něj nádherné místo pro nezapomenutelnou dovolenou.

Ceník

LAST YEAR: New Orleans was competitive in most games thanks to league-leading offense run by QB Drew Brees, but posted Kenny Vaccaro Jerseys third consecutive 7-9 record because porous defense and some game-turning special teams blunders. Lack of depth on defense was exposed by injuries to CBs P.J. Williams and Delvin Breaux; club's top 2016 draft choice, DT Sheldon Rankins; top LB Dannell Ellerbe; and speedy edge pass rusher Hau'oli Kikaha. Saints struggled to pressure opposing QBs, and by extension, maintain coverage on receivers. Offensively, Saints have been elite since pairing of coach Sean Payton and Brees in 2006. No sign of decline yet, even with Brees 38 years old. WR Michael Thomas' quick adjustment to pro game and ability to make difficult catches were evident.IMPORTANT ADDITIONS: RB Adrian Peterson, rookie CB Marshon Lattimore, LB A.J. Klein, Willie Snead Jerseys RG Larry Warford, rookie LT Ryan Ramczyk, rookie S Marcus Williams, rookie RB Alvin Kamara, LB Manti Te'o, receivers coach Curtis Johnson, linebackers coach Mike Nolan, special teams coach Brad Banta.IMPORTANT LOSSES: WR Brandin Cooks, DT Nick Fairley, RG Jahri Evans, S Jairus Byrd, RB Tim Hightower, LS Justin Drescher, receivers coach John Morton.CAMP NEEDS: Largely because of injuries, Saints want to see young players emerge at defensive tackle and offensive tackle. Saints re-signed Fairley during offseason, only to have him go on non-football injury reserve list because of career-threatening heart condition. Starting LT Terron Armstead recently needed shoulder surgery expected to sideline him at least until November. Second-year pro David Onyemata could see elevated role at DT alongside Rankins. Ramczyk could be pressed into crucial starting role as rookie. Also key will be development of Lattimore and Williams in secondary. Saints also will Michael Thomas Jerseys have new long snapper and will be developing center Mark Ingram Jerseys in event starter Max Unger can't return from foot surgery by regular season opener.EXPECTATIONS: Tough NFC South including defending NFC champ Atlanta means Saints could struggle and miss fourth straight playoffs, which also would raise questions about Payton's future. Brees has just this season left under contract, so twilight of record-setting career could hinge on Saints' success or failure as well. To Drew Brees Jerseys win, Saints will need handful of players within first three pro seasons to develop and improve quickly.